הגעתם להחלטה שפינת האוכל איבדה מחיוניותה, צבעה והמראה הכללי שלה פוגע במראה המטבח ובכלל בבית, עכשיו הגיע השלב לבחור פינות אוכל שיתאימו לסגנון, למידות המטבח וכמובן יעמדו ברף הכלכלי שהקצבתם לכם מראש.

במאמר זה תקבלו מידע וטיפים שיכוונו אתכם לפינת האוכל שתתאים לצרכים שלכם ושל בני משפחתכם, חשוב לערוך רשימה מסודרת של הפרמטרים העיקריים ביותר עבורכם מכיוון שפינות אוכל לא רוכשים כל יום.

עיצוב ופונקציונאליות – למה?

כשמדובר בפינת אוכל מעוצבת חשוב לזכור שמעבר ליופי ולעיצוב שהיא מקנה למטבח, נושא הפונקציונאליות לא פחות חשוב, כאשר השוק בחוץ רווי בחנויות המציעות שלל רחב של פינות אוכל ובכלל ריהוט לבית, ההחלטות משתנות מעת לעת והבחירה נעשית יותר קשה, לכן חשוב שתגדירו עבורכם רשימה שתצביע על הדברים שחשובים לכם ביותר שיהיו בפינת אוכל, כמו למשל כמות הכיסאות בהתאם לסועדים, הסגנון, הצבע המחיר ועוד…

עיצוב ופונקציונאליות אלו שתי פרמטרים שיוצרים עבורכם את פינת האוכל האידיאלית עבורכם, גם פינת אוכל מעוצבת וגם שימושית. 

השלבים בבחירת פינת אוכל מעוצבת

ישנם כמה החלטות חשובות שכדאי שתיקחו בחשבון לפני שאתם מחפשים וקונים את פינת האוכל שלכם והם:

  1. מידת השימוש: לכל משפחה התנהלות שונה בבית וספציפית במטבח, לכן חשוב שתשאלו את עצמכם מהי המטרה של פינת האוכל?רק לאירוח או אירועים מיוחדים?ארוחות  יומיומיות או פינת אוכל צדדית מעוצבת, כזו שתשמש אתכם רק כאלמנט עיצובי בבית.
    מהי התדירות בה תשתמשו בפינת האוכל?כמה בני משפחה יסעדו סביב השולחן?
  2. תקציב כלכלי: כמו כל קנייה שכרוכה בהוצאה כספית לא קטנה, גם כאן חשוב שתגדירו לעצמכם מראש תקציב כלכלי שתוכלו לעמוד בו וכך גם רף הסינון שלכם יהיה גבוהה יותר וכך תתמקדו בפינת האוכל שמתואמת למה שהגדרתם עבורכם מראש. 
  3. מידות: חשוב שתעריכו את מידות השטח בו פינת האוכל תמוקם, על מנת שיהיה נוח להתנועע בחלל המטבח וגם כדיי שיבחינו ביופייה של פינת האוכל וגם על מנת שלא יהיה מראה עמוס וחנוק במטבח. 

פינות אוכל המוצעות למכירה בסניפי הרשת – לצפייה בפינות אוכל נוספות לחצו כאן

פינת אוכל למראה אחר

פינת אוכל חדשה , מעוצבת בסגנון ייחודי, מקנה למטבח מראה אחר, מרעננת את המראה וגם את האווירה הכללית בבית, על מנת שמראה פינת האוכל ישתלב בצורה הרמונית, כדאי לשים דגש לצבעים הדומיננטיים במטבח, החל מהארונות ועד לצבעם של האלמנטים הנוספים כמו למשל תנור, מקרר ועוד… הצבעים במטבח צריכים להשתלב בקו אחיד שמשתלב יפה עם כל האלמנטים ויוצר מראה אסתטי ונעים לעין.