הורים לילד ראשון תמיד משקיעים ברמה גבוהה ומקפידים שכל האלמנטים בחדר יהיה מושלמים ככל האפשר, כשמגיעים הילדים בהמשך החיים, מידת ההשקעה נהפכת לפחותה במעט וחבל כי עיצוב חדרי ילדים לא חייב להיות מורכב כמו שזה ניראה, לכן במאמר זה ניתן לכם טיפים כיצד לעצב נכון את חדר הילדים על מנת שתצליחו לעצב את החדר בקלות עם תוצאות מהירות בזמן קצר.

חשוב שהחדר של ילדכם יהיה נינוח ונעים, בצבעים שילדכם אוהב ,עם האלמנטים שהוא מתחבר אליהם על מנת שהחדר יהיה המבצר הפרטי שלו. 

חדרי ילדים – ממה מתחילים?

1.מידות: במידה ומדובר בחדר ילדים קטן, כדאי שיהיה פחות ריהוט בחדר על מנת שלא יהיה עומס וגם כדיי שיהיה מרחב למשחק עבור ילדכם.יחד עם זאת, בדקו את מידות החדר ואת גודל הריהוט שתרכשו על מנת שהחדר לא יהיה 

עמוס. 

2.פונקציונאליות: חדר ילדים צריך להיות בעיקר פונקציונאלי על מנת שילדכם ייהנה מהחדר ויהיה לו מרחב תזוזה למשחקים, להזמין חבר נוסף ועוד…בנוסף חשוב גם לזכור שבעתיד תרצו להוסיף לחדר טלוויזיה, מחשב, שולחן להכנת שיעורי בית ועוד..לכן קחו בחשבון שצריך לשמור מקום פנוי לאלמנטים נוספים.

3.צבעי החדר: חדר נעים ונינוח זהו חדר המשלב צבעים רכים שמשתלבים בצורה  הרמונית עם כל מה שקיים בחדר החל מהקירות ועד לריהוט בחדר כולל הוילונות במידה והם קיימים.

4.טפטים\תמונות: חלק מהעיצוב בחדר הינם התמונות המצוירות של דמויות שילדכם אוהבים, או טפטים צבעוניים שנותנים חיים וצבע לחדר ועוד…             

 

לשאול את המנהלים הקטנים שלכם

כשבוחרים לעצב חדרי ילדים חשוב לקחת בחשבון את הרצונות של ילדכם, התחביבים שלהם, הצבעים שהם אוהבים, חשוב שהם יהיו איתכם בתהליך העיצוב בכל שלב ויהיו מעורבים בשינוים גם על מנת שיתרגלו לחדר החדש וגם כדיי לשמוע את דעתם ולהתחשב במה שהם אוהבים ורוצים כי בסופו של יום ובכל בוקר, הם אלו שמתעוררים בחדר הקסום ולא אנחנו.

ככל שילדכם יתחבר לחדר, כך יהיה לו יותר נעים ונינוח, מה גם שיש הטוענים שחדר ילדים משפיע באופן ישיר על אופיו של ילדכם, חשוב שלכל ילד תהיה פינת מסתור ורוגע בו הם יוכלו להירגע לשחק.